
Brown 3 Panel Wood Foldable Screen By Homeroots - 274730
Earthy yet contemporary, this 3 panel foldable screen is a charming and convenient piece designed to blend seamlessly with any home setting. It features on each of its screen, a horizontal decorative willow branches inset with wooden frame in brown finish. Our foldable screen is suitable for both indoor and outdoor settings. 3 panel screen Foldable Horizontal decorative willow branches inset Brown finish
Specifications
| Product Dimensions: | 69" H x 1" W x 60" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274730 |
| Product UPC: | 689805009816 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $614.13
-65%$614.13
$214.95More Images

Brown 3 Panel Wood Foldable Screen By Homeroots - 274730
Earthy yet contemporary, this 3 panel foldable screen is a charming and convenient piece designed to blend seamlessly with any home setting. It features on each of its screen, a horizontal decorative willow branches inset with wooden frame in brown finish. Our foldable screen is suitable for both indoor and outdoor settings. 3 panel screen Foldable Horizontal decorative willow branches inset Brown finish
Specifications
| Product Dimensions: | 69" H x 1" W x 60" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274730 |
| Product UPC: | 689805009816 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Earthy yet contemporary, this 3 panel foldable screen is a charming and convenient piece designed to blend seamlessly with any home setting. It features on each of its screen, a horizontal decorative willow branches inset with wooden frame in brown finish. Our foldable screen is suitable for both indoor and outdoor settings. 3 panel screen Foldable Horizontal decorative willow branches inset Brown finish
Specifications
| Product Dimensions: | 69" H x 1" W x 60" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274730 |
| Product UPC: | 689805009816 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























