
Bronze Figurine of an African Dancer in Red Dress By Homeroots
Bring the musical spirit of African to your home with this stylish hand-cast bronze figurine of an African woman, dancing in an elegant red dress. This statue will be a valuable addition to your home decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 9.44" H x 3.54" W x 3.54" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Red |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401524 |
| Product UPC: | 4512822749815 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $244.66
-65%$244.66
$85.63More Images






Bronze Figurine of an African Dancer in Red Dress By Homeroots
Bring the musical spirit of African to your home with this stylish hand-cast bronze figurine of an African woman, dancing in an elegant red dress. This statue will be a valuable addition to your home decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 9.44" H x 3.54" W x 3.54" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Red |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401524 |
| Product UPC: | 4512822749815 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring the musical spirit of African to your home with this stylish hand-cast bronze figurine of an African woman, dancing in an elegant red dress. This statue will be a valuable addition to your home decor.
Specifications
| Product Dimensions: | 9.44" H x 3.54" W x 3.54" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Red |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401524 |
| Product UPC: | 4512822749815 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























