
Bronze and Black Abstract Coral Sculpture By Homeroots
Add some style and contemporary elegance to your space with the Bronze and Black Abstract Coral Sculpture. This exquisite sculpture features a bronze circular slice of abstract art that is reminiscent of coral or tree branches with rich bronze color and an open airy pattern that is elevated on a black rectangular stand. A perfect focal point for displaying as a centerpiece, on mantle, shelves, etc. A superb decorative addition that will elevate your home decor! 19" x 17" x 3"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 17" W x 3" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Bronze |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401226 |
| Product UPC: | 808230095410 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Bronze and Black Abstract Coral Sculpture By Homeroots
Add some style and contemporary elegance to your space with the Bronze and Black Abstract Coral Sculpture. This exquisite sculpture features a bronze circular slice of abstract art that is reminiscent of coral or tree branches with rich bronze color and an open airy pattern that is elevated on a black rectangular stand. A perfect focal point for displaying as a centerpiece, on mantle, shelves, etc. A superb decorative addition that will elevate your home decor! 19" x 17" x 3"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 17" W x 3" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Bronze |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401226 |
| Product UPC: | 808230095410 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some style and contemporary elegance to your space with the Bronze and Black Abstract Coral Sculpture. This exquisite sculpture features a bronze circular slice of abstract art that is reminiscent of coral or tree branches with rich bronze color and an open airy pattern that is elevated on a black rectangular stand. A perfect focal point for displaying as a centerpiece, on mantle, shelves, etc. A superb decorative addition that will elevate your home decor! 19" x 17" x 3"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 17" W x 3" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Bronze |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401226 |
| Product UPC: | 808230095410 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























