
Brent Transitional Side Chair, Dark Cherry Finish, Set Of 2 By Benzara
Simplistic Design Chair Is Carefully Accented With Just The Touch Of Modern Flare. Finished In A Dark Cherry Along With A Cream Padded Leatherette Seat Combine For A Strong Contrast.
Specifications
| Product Dimensions: | 38.5 H x 19.5 W x 25 L |
| Product Material: | Leatherette Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Dark Cherry, Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131987 |
| Product UPC: | 842822147491 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Padded Side Chair in 2 Colors |
| Solid Wood, Wood Veneer & Others |
| Dark Cherry Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $673.39
-65%$673.39
$235.69More Images


Brent Transitional Side Chair, Dark Cherry Finish, Set Of 2 By Benzara
Simplistic Design Chair Is Carefully Accented With Just The Touch Of Modern Flare. Finished In A Dark Cherry Along With A Cream Padded Leatherette Seat Combine For A Strong Contrast.
Specifications
| Product Dimensions: | 38.5 H x 19.5 W x 25 L |
| Product Material: | Leatherette Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Dark Cherry, Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131987 |
| Product UPC: | 842822147491 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Padded Side Chair in 2 Colors |
| Solid Wood, Wood Veneer & Others |
| Dark Cherry Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simplistic Design Chair Is Carefully Accented With Just The Touch Of Modern Flare. Finished In A Dark Cherry Along With A Cream Padded Leatherette Seat Combine For A Strong Contrast.
Specifications
| Product Dimensions: | 38.5 H x 19.5 W x 25 L |
| Product Material: | Leatherette Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Dark Cherry, Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM131987 |
| Product UPC: | 842822147491 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Padded Side Chair in 2 Colors |
| Solid Wood, Wood Veneer & Others |
| Dark Cherry Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























