
Bravado Rat-Truck Sculpture By Homeroots
An authentic and jolly replica of the iconic of the '60s, the Bravado Rat-Truck Sculpture is a handmade model made of metal with a super cool "The Rat" logo on both doors. It features rolling spoke wheels, exhaust piping, headlights, a steering wheel, and a steering wheel. It is painted in authentic black with a naked engine. Perfect decoration piece for game rooms or dens. 5'' x 10.5'' x 5"
Specifications
| Product Dimensions: | 5" H x 10.5" W x 5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401508 |
| Product UPC: | 808230098237 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Bravado Rat-Truck Sculpture By Homeroots
An authentic and jolly replica of the iconic of the '60s, the Bravado Rat-Truck Sculpture is a handmade model made of metal with a super cool "The Rat" logo on both doors. It features rolling spoke wheels, exhaust piping, headlights, a steering wheel, and a steering wheel. It is painted in authentic black with a naked engine. Perfect decoration piece for game rooms or dens. 5'' x 10.5'' x 5"
Specifications
| Product Dimensions: | 5" H x 10.5" W x 5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401508 |
| Product UPC: | 808230098237 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An authentic and jolly replica of the iconic of the '60s, the Bravado Rat-Truck Sculpture is a handmade model made of metal with a super cool "The Rat" logo on both doors. It features rolling spoke wheels, exhaust piping, headlights, a steering wheel, and a steering wheel. It is painted in authentic black with a naked engine. Perfect decoration piece for game rooms or dens. 5'' x 10.5'' x 5"
Specifications
| Product Dimensions: | 5" H x 10.5" W x 5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401508 |
| Product UPC: | 808230098237 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























