
BrassAlum Lamp Post Clock One Sided By Homeroots
Stay on track with this vintage hanging desk clock. The body is made of aluminum while the clock face is numbered with roman numerals, giving it a nostalgic feel inspired by clocks from the late 1500s. ? Made out of brass and aluminum with a shiny nickel finish ? Clock uses one AA 1.5V battery (battery not included) ? Clock rotates
Specifications
| Product Dimensions: | 16.25" H x 8" W x 3.75" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364191 |
| Product UPC: | 4512839554259 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $132.99
-65%$132.99
$46.55More Images




BrassAlum Lamp Post Clock One Sided By Homeroots
Stay on track with this vintage hanging desk clock. The body is made of aluminum while the clock face is numbered with roman numerals, giving it a nostalgic feel inspired by clocks from the late 1500s. ? Made out of brass and aluminum with a shiny nickel finish ? Clock uses one AA 1.5V battery (battery not included) ? Clock rotates
Specifications
| Product Dimensions: | 16.25" H x 8" W x 3.75" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364191 |
| Product UPC: | 4512839554259 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay on track with this vintage hanging desk clock. The body is made of aluminum while the clock face is numbered with roman numerals, giving it a nostalgic feel inspired by clocks from the late 1500s. ? Made out of brass and aluminum with a shiny nickel finish ? Clock uses one AA 1.5V battery (battery not included) ? Clock rotates
Specifications
| Product Dimensions: | 16.25" H x 8" W x 3.75" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364191 |
| Product UPC: | 4512839554259 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























