
Brass Armillary With Wood Stand By Homeroots
A brass armillary sundial atop an adjustable stand is the perfect antique piece. The sphere includes a band etched with zodiac signs held up by four brackets. ? Made out of brass with a bright annealed finish ? Coffee wooden stand with a bright annealed finish
Specifications
| Product Dimensions: | 45.75" H x 25" W x 25" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Leather |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364206 |
| Product UPC: | 4512839554099 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Brass Armillary With Wood Stand By Homeroots
A brass armillary sundial atop an adjustable stand is the perfect antique piece. The sphere includes a band etched with zodiac signs held up by four brackets. ? Made out of brass with a bright annealed finish ? Coffee wooden stand with a bright annealed finish
Specifications
| Product Dimensions: | 45.75" H x 25" W x 25" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Leather |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364206 |
| Product UPC: | 4512839554099 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A brass armillary sundial atop an adjustable stand is the perfect antique piece. The sphere includes a band etched with zodiac signs held up by four brackets. ? Made out of brass with a bright annealed finish ? Coffee wooden stand with a bright annealed finish
Specifications
| Product Dimensions: | 45.75" H x 25" W x 25" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Leather |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364206 |
| Product UPC: | 4512839554099 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























