
Boucle Fabric Table Lamp With Shade By Kalalou
Fabric lamps never looked so good. Try this cozy white boucle table lamp for a uniform look that goes with everything. Warm up any decor or white out a room with this unique accessory.
Specifications
| Product Dimension: | 34" H |
| Product Material: | Fabric/Metal/Plastic |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | White |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NNL2741 |
| Product UPC: | 8416281103905 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Toggle Switch On Cloth Wrapped Cord. |
| 40W Bulb (Not Included). |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Boucle Fabric Table Lamp With Shade By Kalalou
Fabric lamps never looked so good. Try this cozy white boucle table lamp for a uniform look that goes with everything. Warm up any decor or white out a room with this unique accessory.
Specifications
| Product Dimension: | 34" H |
| Product Material: | Fabric/Metal/Plastic |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | White |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NNL2741 |
| Product UPC: | 8416281103905 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Toggle Switch On Cloth Wrapped Cord. |
| 40W Bulb (Not Included). |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fabric lamps never looked so good. Try this cozy white boucle table lamp for a uniform look that goes with everything. Warm up any decor or white out a room with this unique accessory.
Specifications
| Product Dimension: | 34" H |
| Product Material: | Fabric/Metal/Plastic |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | White |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NNL2741 |
| Product UPC: | 8416281103905 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Toggle Switch On Cloth Wrapped Cord. |
| 40W Bulb (Not Included). |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























