
Bone White Wood Nightstand By Homeroots
The Versailles nightstand is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This nightstand crafted in wood with bone white finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the two drawers.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 35 W x 23 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Bone White |
| Finish: | Bone White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374222 |
| Product UPC: | 4512839430751 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Bone White Wood Nightstand |
| White Wood Nightstand |
| Bone White Wood Nightstand |
| 23 31 Bone White Wood |
| 31 Bone White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $996.49
-65%$996.49
$348.77Bone White Wood Nightstand By Homeroots
The Versailles nightstand is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This nightstand crafted in wood with bone white finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the two drawers.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 35 W x 23 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Bone White |
| Finish: | Bone White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374222 |
| Product UPC: | 4512839430751 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Bone White Wood Nightstand |
| White Wood Nightstand |
| Bone White Wood Nightstand |
| 23 31 Bone White Wood |
| 31 Bone White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Versailles nightstand is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This nightstand crafted in wood with bone white finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the two drawers.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 35 W x 23 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Bone White |
| Finish: | Bone White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374222 |
| Product UPC: | 4512839430751 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Bone White Wood Nightstand |
| White Wood Nightstand |
| Bone White Wood Nightstand |
| 23 31 Bone White Wood |
| 31 Bone White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























