
Bone White Wood Dresser By Homeroots
The Versailles dresser is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This dresser crafted in wood with bone white finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the five drawers and two doors.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 70 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Bone White |
| Finish: | Bone White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374225 |
| Product UPC: | 4512839430706 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 38 Bone White Wood Dresser |
| White Wood Dresser |
| Bone White Wood Dresser |
| 21 38 Bone White Wood |
| 38 Bone White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,228.69
-65%$2,228.69
$780.04More Images



Bone White Wood Dresser By Homeroots
The Versailles dresser is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This dresser crafted in wood with bone white finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the five drawers and two doors.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 70 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Bone White |
| Finish: | Bone White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374225 |
| Product UPC: | 4512839430706 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 38 Bone White Wood Dresser |
| White Wood Dresser |
| Bone White Wood Dresser |
| 21 38 Bone White Wood |
| 38 Bone White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Versailles dresser is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This dresser crafted in wood with bone white finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the five drawers and two doors.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 70 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Bone White |
| Finish: | Bone White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374225 |
| Product UPC: | 4512839430706 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 38 Bone White Wood Dresser |
| White Wood Dresser |
| Bone White Wood Dresser |
| 21 38 Bone White Wood |
| 38 Bone White Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























