
Bone Globe With Alluminum Base By Homeroots
one-of-a-kind amaro bone pleated globe. this classy globe has a silver base and will be the center of attention among other home decor pieces. ? globe made out of buffalo bone ? base made out of aluminum with shiny nickel finish
Specifications
| Product Dimensions: | 14.5" H x 6.5" W x 6.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364213 |
| Product UPC: | 4512839554013 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Bone Globe With Alluminum Base By Homeroots
one-of-a-kind amaro bone pleated globe. this classy globe has a silver base and will be the center of attention among other home decor pieces. ? globe made out of buffalo bone ? base made out of aluminum with shiny nickel finish
Specifications
| Product Dimensions: | 14.5" H x 6.5" W x 6.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364213 |
| Product UPC: | 4512839554013 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
one-of-a-kind amaro bone pleated globe. this classy globe has a silver base and will be the center of attention among other home decor pieces. ? globe made out of buffalo bone ? base made out of aluminum with shiny nickel finish
Specifications
| Product Dimensions: | 14.5" H x 6.5" W x 6.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364213 |
| Product UPC: | 4512839554013 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























