
Bold and Black Console Table By Homeroots
This Bold and Black Console is ideally suited for those looking to make a bold statement. This mirrored console offers three drawers, perfect when storage is of the essence. And while the 4 feet of surface space can accommodate an array of design choices, the console's black silhouette is its crowning jewel. It stands out with its bold design and black coloring. If contemporary elegance is what you desire, look no further than this table. 31" x 48" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 15.75in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396863 |
| Product UPC: | 808230070059 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $756.54
-65%$756.54
$264.79More Images








Bold and Black Console Table By Homeroots
This Bold and Black Console is ideally suited for those looking to make a bold statement. This mirrored console offers three drawers, perfect when storage is of the essence. And while the 4 feet of surface space can accommodate an array of design choices, the console's black silhouette is its crowning jewel. It stands out with its bold design and black coloring. If contemporary elegance is what you desire, look no further than this table. 31" x 48" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 15.75in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396863 |
| Product UPC: | 808230070059 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Bold and Black Console is ideally suited for those looking to make a bold statement. This mirrored console offers three drawers, perfect when storage is of the essence. And while the 4 feet of surface space can accommodate an array of design choices, the console's black silhouette is its crowning jewel. It stands out with its bold design and black coloring. If contemporary elegance is what you desire, look no further than this table. 31" x 48" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 15.75in D x 31in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396863 |
| Product UPC: | 808230070059 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























