
Boise Painted Accent Chest By Homeroots
This stunning accent chest is handcrafted from mango hardwood solids and wood products and hand finished in a whimsical profusion of pastels. It features abundant storage with two top drawers and compartments behind four doors on the bottom right and left sides.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 13.75in D x 53in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876214 |
| Product SKU: | 389700 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,531.45
-65%$1,531.45
$536.01More Images







Boise Painted Accent Chest By Homeroots
This stunning accent chest is handcrafted from mango hardwood solids and wood products and hand finished in a whimsical profusion of pastels. It features abundant storage with two top drawers and compartments behind four doors on the bottom right and left sides.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 13.75in D x 53in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876214 |
| Product SKU: | 389700 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stunning accent chest is handcrafted from mango hardwood solids and wood products and hand finished in a whimsical profusion of pastels. It features abundant storage with two top drawers and compartments behind four doors on the bottom right and left sides.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 13.75in D x 53in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Artifacts |
| Product Color: | Assorted |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876214 |
| Product SKU: | 389700 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























