
Boho Geo Brown Solid Wood End or Side Table By Homeroots
Bring nothing but good vibes to your space with this Boho Geo Brown Solid Wood End or Side Table. Made of gorgeous genuine mango wood in a deep brown finish this geometrical cut table is a fashion statement unto itself. The perfect and unique accessory, this is a great end table for either side of your sofa, a fabulous accent table in foyer, office, or corner nook, or can even be a modern bedside table. 22" x 16.4" x 16.4"
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16.4in W x 16.4in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | Deep Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 373962 |
| Product UPC: | 4512839432526 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Boho Geo Brown Solid Wood |
| Brown Solid Wood End Table |
| Geo Brown Solid Wood End |
| Solid Wood End Table |
| Boho Geo Brown Solid |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $270.76
-65%$270.76
$94.77More Images


Boho Geo Brown Solid Wood End or Side Table By Homeroots
Bring nothing but good vibes to your space with this Boho Geo Brown Solid Wood End or Side Table. Made of gorgeous genuine mango wood in a deep brown finish this geometrical cut table is a fashion statement unto itself. The perfect and unique accessory, this is a great end table for either side of your sofa, a fabulous accent table in foyer, office, or corner nook, or can even be a modern bedside table. 22" x 16.4" x 16.4"
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16.4in W x 16.4in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | Deep Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 373962 |
| Product UPC: | 4512839432526 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Boho Geo Brown Solid Wood |
| Brown Solid Wood End Table |
| Geo Brown Solid Wood End |
| Solid Wood End Table |
| Boho Geo Brown Solid |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring nothing but good vibes to your space with this Boho Geo Brown Solid Wood End or Side Table. Made of gorgeous genuine mango wood in a deep brown finish this geometrical cut table is a fashion statement unto itself. The perfect and unique accessory, this is a great end table for either side of your sofa, a fabulous accent table in foyer, office, or corner nook, or can even be a modern bedside table. 22" x 16.4" x 16.4"
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16.4in W x 16.4in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Lacquer |
| Top Color: | Deep Brown |
| Top Shape: | Octagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 373962 |
| Product UPC: | 4512839432526 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Boho Geo Brown Solid Wood |
| Brown Solid Wood End Table |
| Geo Brown Solid Wood End |
| Solid Wood End Table |
| Boho Geo Brown Solid |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























