
Boho Blue Green Ivory Metal Plates Wall Decor By Homeroots
The Boho Blue Green Ivory Metal Plates Wall Decor brings neutral pops of color and texture into you space. Calming hues of blue, green, gray, and ivory overlap with each other in a textured plate design that makes this a centerpiece statement for your wall. This hand painted and handcrafted wall art will bring a unique look to your living room, bedroom, lounge, or hallway. 24.80" H x 46.5" W x 2.56" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.8" H x 46.5" W x 2.56" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Coastal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373223 |
| Product UPC: | 4512839443461 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Boho Blue Green Ivory Metal Plates Wall Decor By Homeroots
The Boho Blue Green Ivory Metal Plates Wall Decor brings neutral pops of color and texture into you space. Calming hues of blue, green, gray, and ivory overlap with each other in a textured plate design that makes this a centerpiece statement for your wall. This hand painted and handcrafted wall art will bring a unique look to your living room, bedroom, lounge, or hallway. 24.80" H x 46.5" W x 2.56" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.8" H x 46.5" W x 2.56" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Coastal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373223 |
| Product UPC: | 4512839443461 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Boho Blue Green Ivory Metal Plates Wall Decor brings neutral pops of color and texture into you space. Calming hues of blue, green, gray, and ivory overlap with each other in a textured plate design that makes this a centerpiece statement for your wall. This hand painted and handcrafted wall art will bring a unique look to your living room, bedroom, lounge, or hallway. 24.80" H x 46.5" W x 2.56" D
Specifications
| Product Dimensions: | 24.8" H x 46.5" W x 2.56" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Textured |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Coastal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 373223 |
| Product UPC: | 4512839443461 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























