
Bober Bike Bar By Homeroots
Our chic option for your bar area is this chopper style motorcycle wine bar. This product features a mini area for wine, space for stemware, a wine rack and a fine bucket. It made of mango wood and metal constructed in antique style. Black and gold colors provide the perfect finish, which is sure to match with almost any setting.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 70in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black and Gold |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432892 |
| Product SKU: | 374334 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 33 Bober Bike Bar |
| Bober Bike Bar |
| 33 Bober Bike Bar |
| 16 70 33 Bober Bike |
| 70 33 Bober Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,369.18
-65%$1,369.18
$479.21More Images








Bober Bike Bar By Homeroots
Our chic option for your bar area is this chopper style motorcycle wine bar. This product features a mini area for wine, space for stemware, a wine rack and a fine bucket. It made of mango wood and metal constructed in antique style. Black and gold colors provide the perfect finish, which is sure to match with almost any setting.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 70in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black and Gold |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432892 |
| Product SKU: | 374334 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 33 Bober Bike Bar |
| Bober Bike Bar |
| 33 Bober Bike Bar |
| 16 70 33 Bober Bike |
| 70 33 Bober Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our chic option for your bar area is this chopper style motorcycle wine bar. This product features a mini area for wine, space for stemware, a wine rack and a fine bucket. It made of mango wood and metal constructed in antique style. Black and gold colors provide the perfect finish, which is sure to match with almost any setting.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 70in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black and Gold |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432892 |
| Product SKU: | 374334 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 33 Bober Bike Bar |
| Bober Bike Bar |
| 33 Bober Bike Bar |
| 16 70 33 Bober Bike |
| 70 33 Bober Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























