
Blue Watercolor Pelican Wall Art By Homeroots
The Blue Watercolor Pelican Wall Art features a big pelican artistically painted in blue with the subtle background of a map. This unique and vintage looking piece would be a nice addition to any beach house, living room, office, or bedroom. Printed on genuine on distressed wood containing knotholes and other natural imperfections this beautiful water color can be part of a rustic, nautical, coastal, or bird decorative motif. 32" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401578 |
| Product UPC: | 808230098930 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Blue Watercolor Pelican Wall Art By Homeroots
The Blue Watercolor Pelican Wall Art features a big pelican artistically painted in blue with the subtle background of a map. This unique and vintage looking piece would be a nice addition to any beach house, living room, office, or bedroom. Printed on genuine on distressed wood containing knotholes and other natural imperfections this beautiful water color can be part of a rustic, nautical, coastal, or bird decorative motif. 32" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401578 |
| Product UPC: | 808230098930 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Blue Watercolor Pelican Wall Art features a big pelican artistically painted in blue with the subtle background of a map. This unique and vintage looking piece would be a nice addition to any beach house, living room, office, or bedroom. Printed on genuine on distressed wood containing knotholes and other natural imperfections this beautiful water color can be part of a rustic, nautical, coastal, or bird decorative motif. 32" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401578 |
| Product UPC: | 808230098930 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























