
Blue Watercolor Heron Wall Art By Homeroots
The Blue Watercolor Heron Wall Art features a big Heron painted in blue with the subtle background of a map. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the rustic and vintage look of the wall art. This rectangular wall art is a unique addition to any beach house, living space, office, or bedroom. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401610 |
| Product UPC: | 808230099258 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $167.21
-65%$167.21
$58.52More Images


Blue Watercolor Heron Wall Art By Homeroots
The Blue Watercolor Heron Wall Art features a big Heron painted in blue with the subtle background of a map. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the rustic and vintage look of the wall art. This rectangular wall art is a unique addition to any beach house, living space, office, or bedroom. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401610 |
| Product UPC: | 808230099258 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Blue Watercolor Heron Wall Art features a big Heron painted in blue with the subtle background of a map. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the rustic and vintage look of the wall art. This rectangular wall art is a unique addition to any beach house, living space, office, or bedroom. 25" x 40" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 25" H x 40" W x 2" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401610 |
| Product UPC: | 808230099258 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























