
Blue Gray Fabric Wrapped Dining Chair By Homeroots
A perfect combination of modern and classic, the Blue Gray Fabric Wrapped Dining Chair is a unique style statement right in your dining room. Made with a solid metal frame, this eye-catching chair is expertly upholstered with gorgeous blue "from head to toe", even the metal legs are wrapped in fabric to ensure a long-lasting impression. 31" H x 24" W 23" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 24" W x 23" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Velour, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472269 |
| Product UPC: | 606114579397 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $689.74
-65%$689.74
$241.41More Images



Blue Gray Fabric Wrapped Dining Chair By Homeroots
A perfect combination of modern and classic, the Blue Gray Fabric Wrapped Dining Chair is a unique style statement right in your dining room. Made with a solid metal frame, this eye-catching chair is expertly upholstered with gorgeous blue "from head to toe", even the metal legs are wrapped in fabric to ensure a long-lasting impression. 31" H x 24" W 23" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 24" W x 23" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Velour, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472269 |
| Product UPC: | 606114579397 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A perfect combination of modern and classic, the Blue Gray Fabric Wrapped Dining Chair is a unique style statement right in your dining room. Made with a solid metal frame, this eye-catching chair is expertly upholstered with gorgeous blue "from head to toe", even the metal legs are wrapped in fabric to ensure a long-lasting impression. 31" H x 24" W 23" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 24" W x 23" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Velour, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472269 |
| Product UPC: | 606114579397 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























