
Blue Corvette Stingray Sculpture By Homeroots
A true gem for automotive enthusiasts, the Blue Corvette Stingray Sculpture is an authentic replica of the legendary 1963 - 1967 sports car. Handcrafted out of metal this model features many original details: engine, wheels, grills, side mirrors, and blue paint. It is a real eye-catcher and a perfect display piece. 4.5" x 18" x 6"
Specifications
| Product Dimensions: | 4.5" H x 18" W x 6" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401120 |
| Product UPC: | 808230094352 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Blue Corvette Stingray Sculpture By Homeroots
A true gem for automotive enthusiasts, the Blue Corvette Stingray Sculpture is an authentic replica of the legendary 1963 - 1967 sports car. Handcrafted out of metal this model features many original details: engine, wheels, grills, side mirrors, and blue paint. It is a real eye-catcher and a perfect display piece. 4.5" x 18" x 6"
Specifications
| Product Dimensions: | 4.5" H x 18" W x 6" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401120 |
| Product UPC: | 808230094352 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A true gem for automotive enthusiasts, the Blue Corvette Stingray Sculpture is an authentic replica of the legendary 1963 - 1967 sports car. Handcrafted out of metal this model features many original details: engine, wheels, grills, side mirrors, and blue paint. It is a real eye-catcher and a perfect display piece. 4.5" x 18" x 6"
Specifications
| Product Dimensions: | 4.5" H x 18" W x 6" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401120 |
| Product UPC: | 808230094352 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























