
Blue and White Vanity Seat with Wooden Handles By Homeroots
The Blue and White Vanity Seat with Wooden Handles is a beautiful piece that mixes style with functionality. It features an easily accessible storage space for your essentials. The seat features a thick plush foam padding and a beautiful fabric for comfort and a luxurious look. The elegantly curved bench legs feature an dark espresso brown finish. An exquisite piece for adding storage and vibrance to your vanity! 23" H x 30" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 20in W x 29.5in D x 23in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Blue/White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 469447 |
| Product UPC: | 606114551140 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Blue and White Vanity Seat with Wooden Handles By Homeroots
The Blue and White Vanity Seat with Wooden Handles is a beautiful piece that mixes style with functionality. It features an easily accessible storage space for your essentials. The seat features a thick plush foam padding and a beautiful fabric for comfort and a luxurious look. The elegantly curved bench legs feature an dark espresso brown finish. An exquisite piece for adding storage and vibrance to your vanity! 23" H x 30" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 20in W x 29.5in D x 23in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Blue/White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 469447 |
| Product UPC: | 606114551140 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Blue and White Vanity Seat with Wooden Handles is a beautiful piece that mixes style with functionality. It features an easily accessible storage space for your essentials. The seat features a thick plush foam padding and a beautiful fabric for comfort and a luxurious look. The elegantly curved bench legs feature an dark espresso brown finish. An exquisite piece for adding storage and vibrance to your vanity! 23" H x 30" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Ottomans |
| Product Dimensions: | 20in W x 29.5in D x 23in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Blue/White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 469447 |
| Product UPC: | 606114551140 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























