
Black Wooden Tray With Rope Handles By Homeroots
This Black Wooden Tray with Rope Handles will be the perfect way to add a touch on contemporary design to your home. The tray is made from solid wood which has a distressed see-through black finish on it. There are two rope handles on either side which are attached to the tray by two silver hooks that are held in place by two small black screws. You can use this tray as a serving tray or it can also be used a decorative tray serving as the centerpiece of your coffee table. 2" H x 19.75" W x 11.75" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 19.75in W x 11.75in D x 2in H |
| Product Material: | Fir Wood |
| Finish: | Black |
| Product Color: | Black |
| Primary Material: | Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230079298 |
| Product SKU: | 399613 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Wooden Tray Rope Handles |
| Black Wooden Tray Rope |
| Wooden Tray Rope Handles |
| Black Wooden Tray |
| Wooden Tray Rope |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Black Wooden Tray With Rope Handles By Homeroots
This Black Wooden Tray with Rope Handles will be the perfect way to add a touch on contemporary design to your home. The tray is made from solid wood which has a distressed see-through black finish on it. There are two rope handles on either side which are attached to the tray by two silver hooks that are held in place by two small black screws. You can use this tray as a serving tray or it can also be used a decorative tray serving as the centerpiece of your coffee table. 2" H x 19.75" W x 11.75" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 19.75in W x 11.75in D x 2in H |
| Product Material: | Fir Wood |
| Finish: | Black |
| Product Color: | Black |
| Primary Material: | Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230079298 |
| Product SKU: | 399613 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Wooden Tray Rope Handles |
| Black Wooden Tray Rope |
| Wooden Tray Rope Handles |
| Black Wooden Tray |
| Wooden Tray Rope |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Black Wooden Tray with Rope Handles will be the perfect way to add a touch on contemporary design to your home. The tray is made from solid wood which has a distressed see-through black finish on it. There are two rope handles on either side which are attached to the tray by two silver hooks that are held in place by two small black screws. You can use this tray as a serving tray or it can also be used a decorative tray serving as the centerpiece of your coffee table. 2" H x 19.75" W x 11.75" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 19.75in W x 11.75in D x 2in H |
| Product Material: | Fir Wood |
| Finish: | Black |
| Product Color: | Black |
| Primary Material: | Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230079298 |
| Product SKU: | 399613 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Wooden Tray Rope Handles |
| Black Wooden Tray Rope |
| Wooden Tray Rope Handles |
| Black Wooden Tray |
| Wooden Tray Rope |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























