
Black Wooden Full Size Sleigh Bed By Homeroots
The will brings traditional style details from its sleigh beds, featuring headboard, and footboard. Crafted with selected wood and veneers is available in black finishes. This will be the perfect complement for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 47 H x 85 W x 56 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376962 |
| Product UPC: | 4512822886213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Wooden Size Sleigh Bed |
| Wooden Size Sleigh Bed |
| Black Wooden Size Sleigh |
| Size Sleigh Bed |
| Wooden Size Sleigh |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $820.59
-65%$820.59
$287.21More Images

Black Wooden Full Size Sleigh Bed By Homeroots
The will brings traditional style details from its sleigh beds, featuring headboard, and footboard. Crafted with selected wood and veneers is available in black finishes. This will be the perfect complement for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 47 H x 85 W x 56 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376962 |
| Product UPC: | 4512822886213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Wooden Size Sleigh Bed |
| Wooden Size Sleigh Bed |
| Black Wooden Size Sleigh |
| Size Sleigh Bed |
| Wooden Size Sleigh |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The will brings traditional style details from its sleigh beds, featuring headboard, and footboard. Crafted with selected wood and veneers is available in black finishes. This will be the perfect complement for your bedroom.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 47 H x 85 W x 56 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376962 |
| Product UPC: | 4512822886213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Wooden Size Sleigh Bed |
| Wooden Size Sleigh Bed |
| Black Wooden Size Sleigh |
| Size Sleigh Bed |
| Wooden Size Sleigh |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























