
Black Wood Canvas Screen By Homeroots
This is another cool design in canvas printing, our 4 panel screen is a unique blend of color and style. Perfectly finished in black and gold colored sand that is bonded to canvas and having creative swirls mixed into each panel, this screen exudes unpretentious beauty and decorative prowess. Suitable for room, study or bar demarcations. 4 panel screen Canvas printing Finished on both sides
Specifications
| Product Dimensions: | 72" H x 1" W x 48" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Cotton Canvas |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274898 |
| Product UPC: | 689805009540 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $543.00
-65%$543.00
$190.05More Images




Black Wood Canvas Screen By Homeroots
This is another cool design in canvas printing, our 4 panel screen is a unique blend of color and style. Perfectly finished in black and gold colored sand that is bonded to canvas and having creative swirls mixed into each panel, this screen exudes unpretentious beauty and decorative prowess. Suitable for room, study or bar demarcations. 4 panel screen Canvas printing Finished on both sides
Specifications
| Product Dimensions: | 72" H x 1" W x 48" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Cotton Canvas |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274898 |
| Product UPC: | 689805009540 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is another cool design in canvas printing, our 4 panel screen is a unique blend of color and style. Perfectly finished in black and gold colored sand that is bonded to canvas and having creative swirls mixed into each panel, this screen exudes unpretentious beauty and decorative prowess. Suitable for room, study or bar demarcations. 4 panel screen Canvas printing Finished on both sides
Specifications
| Product Dimensions: | 72" H x 1" W x 48" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Cotton Canvas |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274898 |
| Product UPC: | 689805009540 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























