
Black Vinyl Guest Chair By Homeroots
The best offer for your guests while they wait is a comfortable chair like ours. With its well padded seat, upholstered in soft black vinyl, your office guests get a warm welcome. It rests on solid legs, and its black finish makes for a bold, elegant and professional look in your office. Dimensions: 26" x 18.5" x 32.7".
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 32.7 H x 26 W x 18.5 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Vinyl |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 372464 |
| Product UPC: | 4512839472072 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 Black Vinyl Guest Chair |
| Vinyl Guest Chair |
| Black Vinyl Guest Chair |
| 18 32 Black Vinyl Guest |
| 26 18 32 Black Vinyl |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Black Vinyl Guest Chair By Homeroots
The best offer for your guests while they wait is a comfortable chair like ours. With its well padded seat, upholstered in soft black vinyl, your office guests get a warm welcome. It rests on solid legs, and its black finish makes for a bold, elegant and professional look in your office. Dimensions: 26" x 18.5" x 32.7".
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 32.7 H x 26 W x 18.5 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Vinyl |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 372464 |
| Product UPC: | 4512839472072 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 Black Vinyl Guest Chair |
| Vinyl Guest Chair |
| Black Vinyl Guest Chair |
| 18 32 Black Vinyl Guest |
| 26 18 32 Black Vinyl |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The best offer for your guests while they wait is a comfortable chair like ours. With its well padded seat, upholstered in soft black vinyl, your office guests get a warm welcome. It rests on solid legs, and its black finish makes for a bold, elegant and professional look in your office. Dimensions: 26" x 18.5" x 32.7".
Specifications
| Product Category: | Office Chairs |
| Product Dimensions: | 32.7 H x 26 W x 18.5 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Vinyl |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 372464 |
| Product UPC: | 4512839472072 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 Black Vinyl Guest Chair |
| Vinyl Guest Chair |
| Black Vinyl Guest Chair |
| 18 32 Black Vinyl Guest |
| 26 18 32 Black Vinyl |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























