
Black TV Stand Media Center with Two Cabinets By Homeroots
Stylish and super sturdy, the Black TV Stand Media Center with Two Cabinets is a traditional item with a simplistic modern flair that is designed to be used with TVs up to 65". It features two large cabinets on each side, and three open shelves for a DVD player, gaming consoles, books, or decorations. The top shelf includes cord management holes in back for convenience. Made from high-quality particle board with a super cool wenge black finish. 20" H x 59" W x 15" D
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 59.2in W x 14.5in D x 20.2in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 403731 |
| Product UPC: | 808230120150 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $222.15
-65%$222.15
$77.75More Images

Black TV Stand Media Center with Two Cabinets By Homeroots
Stylish and super sturdy, the Black TV Stand Media Center with Two Cabinets is a traditional item with a simplistic modern flair that is designed to be used with TVs up to 65". It features two large cabinets on each side, and three open shelves for a DVD player, gaming consoles, books, or decorations. The top shelf includes cord management holes in back for convenience. Made from high-quality particle board with a super cool wenge black finish. 20" H x 59" W x 15" D
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 59.2in W x 14.5in D x 20.2in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 403731 |
| Product UPC: | 808230120150 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish and super sturdy, the Black TV Stand Media Center with Two Cabinets is a traditional item with a simplistic modern flair that is designed to be used with TVs up to 65". It features two large cabinets on each side, and three open shelves for a DVD player, gaming consoles, books, or decorations. The top shelf includes cord management holes in back for convenience. Made from high-quality particle board with a super cool wenge black finish. 20" H x 59" W x 15" D
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 59.2in W x 14.5in D x 20.2in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 403731 |
| Product UPC: | 808230120150 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























