
Black Tri Bike Bar By Homeroots
Our chic option for your bar area is this tri-motorcycle wine bar. The product features a mini area for wine, space for stemware, a wine rack shelves and more options for adequate storage. It made of mango wood and metal constructed in antique style. Black color is used to give it a befitting finish to match almost any setting.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 42in W x 72in D x 70in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839433004 |
| Product SKU: | 374325 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 Black Tri Bike Bar |
| Tri Bike Bar |
| Black Tri Bike Bar |
| 72 70 Black Tri Bike |
| 70 Black Tri Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,003.29
-65%$2,003.29
$701.15More Images






Black Tri Bike Bar By Homeroots
Our chic option for your bar area is this tri-motorcycle wine bar. The product features a mini area for wine, space for stemware, a wine rack shelves and more options for adequate storage. It made of mango wood and metal constructed in antique style. Black color is used to give it a befitting finish to match almost any setting.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 42in W x 72in D x 70in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839433004 |
| Product SKU: | 374325 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 Black Tri Bike Bar |
| Tri Bike Bar |
| Black Tri Bike Bar |
| 72 70 Black Tri Bike |
| 70 Black Tri Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our chic option for your bar area is this tri-motorcycle wine bar. The product features a mini area for wine, space for stemware, a wine rack shelves and more options for adequate storage. It made of mango wood and metal constructed in antique style. Black color is used to give it a befitting finish to match almost any setting.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 42in W x 72in D x 70in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839433004 |
| Product SKU: | 374325 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 70 Black Tri Bike Bar |
| Tri Bike Bar |
| Black Tri Bike Bar |
| 72 70 Black Tri Bike |
| 70 Black Tri Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























