
Black Steel Sofa with Beige Cushions By Homeroots - 374050
Chairs feature richly woven frames, curved set-back arms and supportive cushioning for true countryside rest and relaxation. Seat cushions come in soft, waterproof polyester and fade-resistant.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 69in W x 29in D x 35in H |
| Product Material: | Steel |
| Frame Material: | WickerRattan |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374050 |
| Product UPC: | 4512839432854 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 35 Black Steel Sofa |
| Sofa Beige Cushions |
| 35 Black Steel Sofa Beige |
| Black Steel Sofa Beige Cushions |
| 35 Black Steel Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $734.44
-65%$734.44
$257.05More Images




Black Steel Sofa with Beige Cushions By Homeroots - 374050
Chairs feature richly woven frames, curved set-back arms and supportive cushioning for true countryside rest and relaxation. Seat cushions come in soft, waterproof polyester and fade-resistant.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 69in W x 29in D x 35in H |
| Product Material: | Steel |
| Frame Material: | WickerRattan |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374050 |
| Product UPC: | 4512839432854 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 35 Black Steel Sofa |
| Sofa Beige Cushions |
| 35 Black Steel Sofa Beige |
| Black Steel Sofa Beige Cushions |
| 35 Black Steel Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Chairs feature richly woven frames, curved set-back arms and supportive cushioning for true countryside rest and relaxation. Seat cushions come in soft, waterproof polyester and fade-resistant.
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 69in W x 29in D x 35in H |
| Product Material: | Steel |
| Frame Material: | WickerRattan |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374050 |
| Product UPC: | 4512839432854 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 35 Black Steel Sofa |
| Sofa Beige Cushions |
| 35 Black Steel Sofa Beige |
| Black Steel Sofa Beige Cushions |
| 35 Black Steel Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























