
Black Steel Patio Rocking Chair with Beige Cushions By Homeroots
Chairs feature richly woven frames, curved set-back arms and supportive cushioning for true countryside rest and relaxation. Seat cushions come in soft, waterproof polyester and fade-resistant.Ideal for both residential and commercial locations, high quality from Direct Wicker will match your outdoor, patio, and garden decor.
Specifications
| Product Category: | Rocking Chairs |
| Product Dimensions: | 25in W x 33in D x 34in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374051 |
| Product UPC: | 4512839432847 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Patio Rocking Chair Beige Cushions |
| Patio Rocking Chair |
| Steel Patio Rocking Chair Beige |
| Patio Rocking Chair Beige |
| Rocking Chair Beige Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $218.54
-65%$218.54
$76.49More Images





Black Steel Patio Rocking Chair with Beige Cushions By Homeroots
Chairs feature richly woven frames, curved set-back arms and supportive cushioning for true countryside rest and relaxation. Seat cushions come in soft, waterproof polyester and fade-resistant.Ideal for both residential and commercial locations, high quality from Direct Wicker will match your outdoor, patio, and garden decor.
Specifications
| Product Category: | Rocking Chairs |
| Product Dimensions: | 25in W x 33in D x 34in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374051 |
| Product UPC: | 4512839432847 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Patio Rocking Chair Beige Cushions |
| Patio Rocking Chair |
| Steel Patio Rocking Chair Beige |
| Patio Rocking Chair Beige |
| Rocking Chair Beige Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Chairs feature richly woven frames, curved set-back arms and supportive cushioning for true countryside rest and relaxation. Seat cushions come in soft, waterproof polyester and fade-resistant.Ideal for both residential and commercial locations, high quality from Direct Wicker will match your outdoor, patio, and garden decor.
Specifications
| Product Category: | Rocking Chairs |
| Product Dimensions: | 25in W x 33in D x 34in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Steel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374051 |
| Product UPC: | 4512839432847 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Patio Rocking Chair Beige Cushions |
| Patio Rocking Chair |
| Steel Patio Rocking Chair Beige |
| Patio Rocking Chair Beige |
| Rocking Chair Beige Cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























