
Black Solid Wood Leg Console Table By Homeroots
Add a stunning design and contemporary style to the setting of your room with our rectangular console table. This elegant piece is furnished with black and gold metal frame and two wooden shelves that will help keep things organized in the room. The smoky tempered glass top offers a spacious surface to display your favorites like books, photo frame or flower pot. This is truly a smart addition to any living space. It has a weight capacity of 35Lbs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 33in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Black, Gold and Clear Gla |
| Top Color: | Smokey Glass |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319051 |
| Product UPC: | 614486165391 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Leg Console Table |
| Solid Wood Leg Console Table |
| Leg Console Table |
| Black Solid Wood Leg Console |
| Solid Wood Leg Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $270.64
-65%$270.64
$94.72More Images





Black Solid Wood Leg Console Table By Homeroots
Add a stunning design and contemporary style to the setting of your room with our rectangular console table. This elegant piece is furnished with black and gold metal frame and two wooden shelves that will help keep things organized in the room. The smoky tempered glass top offers a spacious surface to display your favorites like books, photo frame or flower pot. This is truly a smart addition to any living space. It has a weight capacity of 35Lbs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 33in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Black, Gold and Clear Gla |
| Top Color: | Smokey Glass |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319051 |
| Product UPC: | 614486165391 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Leg Console Table |
| Solid Wood Leg Console Table |
| Leg Console Table |
| Black Solid Wood Leg Console |
| Solid Wood Leg Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a stunning design and contemporary style to the setting of your room with our rectangular console table. This elegant piece is furnished with black and gold metal frame and two wooden shelves that will help keep things organized in the room. The smoky tempered glass top offers a spacious surface to display your favorites like books, photo frame or flower pot. This is truly a smart addition to any living space. It has a weight capacity of 35Lbs.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 33in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Black, Gold and Clear Gla |
| Top Color: | Smokey Glass |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319051 |
| Product UPC: | 614486165391 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Leg Console Table |
| Solid Wood Leg Console Table |
| Leg Console Table |
| Black Solid Wood Leg Console |
| Solid Wood Leg Console |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























