
Black Solid Metallic Bronze Finish Sideboard With 4 Glass Cabinet Doors By Homeroots
This is a metallic sideboard featuring four glass-lined doors and ample storage space. Designed to suit the industrial decor style, this flaunts an all-metal composition and a smooth metallic bronze finish that gives it a ritzy, industrial which is complemented by the glass inlay on the door fronts.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 79in D x 33in H |
| Product Material: | Metal |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853376 |
| Product SKU: | 380242 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bronze Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Finish Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Metallic Bronze Finish Sideboard Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Black Solid Metallic Bronze Finish Sideboard With 4 Glass Cabinet Doors By Homeroots
This is a metallic sideboard featuring four glass-lined doors and ample storage space. Designed to suit the industrial decor style, this flaunts an all-metal composition and a smooth metallic bronze finish that gives it a ritzy, industrial which is complemented by the glass inlay on the door fronts.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 79in D x 33in H |
| Product Material: | Metal |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853376 |
| Product SKU: | 380242 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bronze Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Finish Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Metallic Bronze Finish Sideboard Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a metallic sideboard featuring four glass-lined doors and ample storage space. Designed to suit the industrial decor style, this flaunts an all-metal composition and a smooth metallic bronze finish that gives it a ritzy, industrial which is complemented by the glass inlay on the door fronts.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 79in D x 33in H |
| Product Material: | Metal |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853376 |
| Product SKU: | 380242 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bronze Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Finish Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Metallic Bronze Finish Sideboard Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























