
Black Solid Mango Wood Finish Sideboard With 4 Glass Cabinet Doors By Homeroots
This is a spectacular, wooden sideboard featuring a multitude of storage compartments for a wide variety of items behind its glass-lined doors. Featuring four closed-door compartments equipped with removable shelves, this provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a full-size television.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 70in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853727 |
| Product SKU: | 380208 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Mango Wood Finish Sideboard Glass |
| Sideboard Glass Cabinet Doors |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Black Solid Mango Wood Finish Sideboard With 4 Glass Cabinet Doors By Homeroots
This is a spectacular, wooden sideboard featuring a multitude of storage compartments for a wide variety of items behind its glass-lined doors. Featuring four closed-door compartments equipped with removable shelves, this provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a full-size television.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 70in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853727 |
| Product SKU: | 380208 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Mango Wood Finish Sideboard Glass |
| Sideboard Glass Cabinet Doors |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a spectacular, wooden sideboard featuring a multitude of storage compartments for a wide variety of items behind its glass-lined doors. Featuring four closed-door compartments equipped with removable shelves, this provides ample storage space for a mix of your favorite items. Moreover, the top is large enough to host a full-size television.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 18in W x 70in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853727 |
| Product SKU: | 380208 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Finish Sideboard Glass Cabinet |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Finish Sideboard Glass Cabinet Doors |
| Mango Wood Finish Sideboard Glass |
| Sideboard Glass Cabinet Doors |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























