
Black Sofa Love By Homeroots
bring this sofa into your living space for a contemporary touch in your decor. fully upholstered in soft black leather, this sofa offers comfort and style in its totality. quality materials and beautiful construction makes it a lovely piece of furniture for modern homes. dimensions: 16".5 x 86" x 62".
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 165in W x 86in D x 62in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 366244 |
| Product UPC: | 4512839470597 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 86 62 Black Sofa |
| 62 Black Sofa Love |
| 86 62 Black Sofa |
| 62 Black Sofa |
| 86 62 Black Sofa Love |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Black Sofa Love By Homeroots
bring this sofa into your living space for a contemporary touch in your decor. fully upholstered in soft black leather, this sofa offers comfort and style in its totality. quality materials and beautiful construction makes it a lovely piece of furniture for modern homes. dimensions: 16".5 x 86" x 62".
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 165in W x 86in D x 62in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 366244 |
| Product UPC: | 4512839470597 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 86 62 Black Sofa |
| 62 Black Sofa Love |
| 86 62 Black Sofa |
| 62 Black Sofa |
| 86 62 Black Sofa Love |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
bring this sofa into your living space for a contemporary touch in your decor. fully upholstered in soft black leather, this sofa offers comfort and style in its totality. quality materials and beautiful construction makes it a lovely piece of furniture for modern homes. dimensions: 16".5 x 86" x 62".
Specifications
| Product Category: | Sofas |
| Product Dimensions: | 165in W x 86in D x 62in H |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Leather |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 366244 |
| Product UPC: | 4512839470597 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 16 86 62 Black Sofa |
| 62 Black Sofa Love |
| 86 62 Black Sofa |
| 62 Black Sofa |
| 86 62 Black Sofa Love |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























