
Black Pipe Metal and Wood Shelf Hall Tree By Homeroots
Simple and functional tree shelf that will fit into small spaces. You can hang coats, umbrellas and a mix of other items. It comprises of a metal frame with five hooks and a bottom wood shelf. Add it to your entry way and enjoy its functionality.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 77.16 H x 18.11 W x 31.1 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Steel |
| Product SKU: | 376447 |
| Product UPC: | 4512822893785 |
Additional Information
| metal wood shelf hall tree |
| black pipe metal wood shelf |
| pipe metal wood shelf hall |
| black pipe metal wood |
| metal wood shelf hall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $433.49
-65%$433.49
$151.72More Images




Black Pipe Metal and Wood Shelf Hall Tree By Homeroots
Simple and functional tree shelf that will fit into small spaces. You can hang coats, umbrellas and a mix of other items. It comprises of a metal frame with five hooks and a bottom wood shelf. Add it to your entry way and enjoy its functionality.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 77.16 H x 18.11 W x 31.1 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Steel |
| Product SKU: | 376447 |
| Product UPC: | 4512822893785 |
Additional Information
| metal wood shelf hall tree |
| black pipe metal wood shelf |
| pipe metal wood shelf hall |
| black pipe metal wood |
| metal wood shelf hall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple and functional tree shelf that will fit into small spaces. You can hang coats, umbrellas and a mix of other items. It comprises of a metal frame with five hooks and a bottom wood shelf. Add it to your entry way and enjoy its functionality.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 77.16 H x 18.11 W x 31.1 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Farmhouse |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Steel |
| Product SKU: | 376447 |
| Product UPC: | 4512822893785 |
Additional Information
| metal wood shelf hall tree |
| black pipe metal wood shelf |
| pipe metal wood shelf hall |
| black pipe metal wood |
| metal wood shelf hall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























