
Black Nightstand With 2 Chambered Drawer By Homeroots
This nightstand combines functionality, contemporary style and will provide plenty of storage options for your Master bedroom. This nightstand features chambered drawer fronts, with ample storage space simple metal knobs round off the look. It will surely create an inviting feel to your living space. add the rest of This case pieces (SOLD SEPARATELY) and your bedroom will definitely be a comfort zone you will not want to leave.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384019 |
| Product UPC: | 4512822757223 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Nightstand Chambered Drawer |
| Nightstand Chambered Drawer |
| Black Nightstand Chambered |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $415.71
-65%$415.71
$145.50More Images



Black Nightstand With 2 Chambered Drawer By Homeroots
This nightstand combines functionality, contemporary style and will provide plenty of storage options for your Master bedroom. This nightstand features chambered drawer fronts, with ample storage space simple metal knobs round off the look. It will surely create an inviting feel to your living space. add the rest of This case pieces (SOLD SEPARATELY) and your bedroom will definitely be a comfort zone you will not want to leave.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384019 |
| Product UPC: | 4512822757223 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Nightstand Chambered Drawer |
| Nightstand Chambered Drawer |
| Black Nightstand Chambered |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand combines functionality, contemporary style and will provide plenty of storage options for your Master bedroom. This nightstand features chambered drawer fronts, with ample storage space simple metal knobs round off the look. It will surely create an inviting feel to your living space. add the rest of This case pieces (SOLD SEPARATELY) and your bedroom will definitely be a comfort zone you will not want to leave.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 384019 |
| Product UPC: | 4512822757223 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Nightstand Chambered Drawer |
| Nightstand Chambered Drawer |
| Black Nightstand Chambered |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























