
Black Motorcycle Wine Bar By Homeroots
Our chic option for your bar area is this black motorcycle wine bar. Shaped like a motorcycle, this product not only provides sufficient area for storing and treating guests to wine, but also serves as an eye-catching piece in your decor. It made of mango wood and metal constructed in antique style and comes with a black finish, which is sure to match with almost any interior.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17in W x 71in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928234 |
| Product SKU: | 374328 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 35 Black Motorcycle Wine Bar |
| Motorcycle Wine Bar |
| Black Motorcycle Wine Bar |
| 71 35 Black Motorcycle Wine |
| 35 Black Motorcycle Wine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,219.19
-65%$1,219.19
$426.72More Images





Black Motorcycle Wine Bar By Homeroots
Our chic option for your bar area is this black motorcycle wine bar. Shaped like a motorcycle, this product not only provides sufficient area for storing and treating guests to wine, but also serves as an eye-catching piece in your decor. It made of mango wood and metal constructed in antique style and comes with a black finish, which is sure to match with almost any interior.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17in W x 71in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928234 |
| Product SKU: | 374328 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 35 Black Motorcycle Wine Bar |
| Motorcycle Wine Bar |
| Black Motorcycle Wine Bar |
| 71 35 Black Motorcycle Wine |
| 35 Black Motorcycle Wine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our chic option for your bar area is this black motorcycle wine bar. Shaped like a motorcycle, this product not only provides sufficient area for storing and treating guests to wine, but also serves as an eye-catching piece in your decor. It made of mango wood and metal constructed in antique style and comes with a black finish, which is sure to match with almost any interior.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 17in W x 71in D x 35in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822928234 |
| Product SKU: | 374328 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 35 Black Motorcycle Wine Bar |
| Motorcycle Wine Bar |
| Black Motorcycle Wine Bar |
| 71 35 Black Motorcycle Wine |
| 35 Black Motorcycle Wine |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























