
Black Modern Nightstand By Homeroots
This unique nightstand will pep up your room with its classic style and inspiring visual vibe. We ensure this outstanding piece is available in cherry, black, antique gray and white finish, meaning you will easily find a ready option that blends with your existing home setting. It features two drawers with glide center metal and a pull-out tray for organizing few essentials in the room. The brushed nickel handle gives a perfect touch on the black finish.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286488 |
| Product UPC: | 689211808737 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 25 Black Modern Nightstand |
| 25 Black Modern Nightstand |
| Black Modern Nightstand |
| 26 17 25 Black Modern |
| 17 25 Black Modern |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $420.48
-65%$420.48
$147.17More Images



Black Modern Nightstand By Homeroots
This unique nightstand will pep up your room with its classic style and inspiring visual vibe. We ensure this outstanding piece is available in cherry, black, antique gray and white finish, meaning you will easily find a ready option that blends with your existing home setting. It features two drawers with glide center metal and a pull-out tray for organizing few essentials in the room. The brushed nickel handle gives a perfect touch on the black finish.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286488 |
| Product UPC: | 689211808737 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 25 Black Modern Nightstand |
| 25 Black Modern Nightstand |
| Black Modern Nightstand |
| 26 17 25 Black Modern |
| 17 25 Black Modern |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This unique nightstand will pep up your room with its classic style and inspiring visual vibe. We ensure this outstanding piece is available in cherry, black, antique gray and white finish, meaning you will easily find a ready option that blends with your existing home setting. It features two drawers with glide center metal and a pull-out tray for organizing few essentials in the room. The brushed nickel handle gives a perfect touch on the black finish.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 26 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286488 |
| Product UPC: | 689211808737 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 17 25 Black Modern Nightstand |
| 25 Black Modern Nightstand |
| Black Modern Nightstand |
| 26 17 25 Black Modern |
| 17 25 Black Modern |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























