
Black Mirrored Console Table By Homeroots
The Black Mirrored Console is the true definition of beauty and grace with its classic black and gold color palette. Made from ultrafine black mirror, this console adds class and elegance to your room or entryway. Its intricately crafted golden legs complement both classic and modern designs and make it an interesting focal point of the room it’s placed in. 31.2" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396838 |
| Product UPC: | 808230069800 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Black Mirrored Console Table By Homeroots
The Black Mirrored Console is the true definition of beauty and grace with its classic black and gold color palette. Made from ultrafine black mirror, this console adds class and elegance to your room or entryway. Its intricately crafted golden legs complement both classic and modern designs and make it an interesting focal point of the room it’s placed in. 31.2" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396838 |
| Product UPC: | 808230069800 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Black Mirrored Console is the true definition of beauty and grace with its classic black and gold color palette. Made from ultrafine black mirror, this console adds class and elegance to your room or entryway. Its intricately crafted golden legs complement both classic and modern designs and make it an interesting focal point of the room it’s placed in. 31.2" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396838 |
| Product UPC: | 808230069800 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























