
Black Mirror with Rectangular Sleek Wood Trim By Homeroots
This mirror with its sleek wood trim and larger than life size will add flare to your bedroom decor. add this dresser (SOLD SEPARATELY) and your bedroom area will have storage functionality as well. This mirror will ensure you will not have the need for any other reflective surfaces. add in the rest of This case pieces and your bedroom will definitely be a comfort zone you will never want to leave.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384018 |
| Product UPC: | 4512822757216 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Black Mirror with Rectangular Sleek Wood Trim By Homeroots
This mirror with its sleek wood trim and larger than life size will add flare to your bedroom decor. add this dresser (SOLD SEPARATELY) and your bedroom area will have storage functionality as well. This mirror will ensure you will not have the need for any other reflective surfaces. add in the rest of This case pieces and your bedroom will definitely be a comfort zone you will never want to leave.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384018 |
| Product UPC: | 4512822757216 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This mirror with its sleek wood trim and larger than life size will add flare to your bedroom decor. add this dresser (SOLD SEPARATELY) and your bedroom area will have storage functionality as well. This mirror will ensure you will not have the need for any other reflective surfaces. add in the rest of This case pieces and your bedroom will definitely be a comfort zone you will never want to leave.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384018 |
| Product UPC: | 4512822757216 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























