
Black Metal Matte Finish Writing Desk With 3 Drawers By Homeroots
This is a spectacular all-metal writing desk finished in a matte-black tone with gold accents.|Black Metal Matte Finish Writing Desk With 3 Drawers
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31.1 H x 18.3 W x 51.2 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380232 |
| Product UPC: | 4512822853482 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Matte Finish Writing Desk Drawers |
| Metal Matte Finish Writing Desk |
| Finish Writing Desk Drawers |
| Matte Finish Writing Desk |
| Black Metal Matte Finish Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Black Metal Matte Finish Writing Desk With 3 Drawers By Homeroots
This is a spectacular all-metal writing desk finished in a matte-black tone with gold accents.|Black Metal Matte Finish Writing Desk With 3 Drawers
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31.1 H x 18.3 W x 51.2 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380232 |
| Product UPC: | 4512822853482 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Matte Finish Writing Desk Drawers |
| Metal Matte Finish Writing Desk |
| Finish Writing Desk Drawers |
| Matte Finish Writing Desk |
| Black Metal Matte Finish Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a spectacular all-metal writing desk finished in a matte-black tone with gold accents.|Black Metal Matte Finish Writing Desk With 3 Drawers
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31.1 H x 18.3 W x 51.2 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 380232 |
| Product UPC: | 4512822853482 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Matte Finish Writing Desk Drawers |
| Metal Matte Finish Writing Desk |
| Finish Writing Desk Drawers |
| Matte Finish Writing Desk |
| Black Metal Matte Finish Writing |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























