
Black Metal Mango Wood Aeroplane Bar Counter By Homeroots
Add a beautiful touch to your bar area with our vintage airplane bar. It is made of metal and mango wood colored in black and serves as a mini bar, snack or display area. There is shelf with sufficient space for your wines and also space for stemware. This piece will also catch the attention of every guest in your home and its antique profile makes it an easy point for starting conversations.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 23.5in W x 78in D x 37.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839433080 |
| Product SKU: | 374319 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Aeroplane Bar Counter |
| Black Metal Mango Wood Aeroplane |
| Wood Aeroplane Bar Counter |
| Metal Mango Wood Aeroplane Bar |
| Mango Wood Aeroplane Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,338.11
-65%$1,338.11
$468.34More Images







Black Metal Mango Wood Aeroplane Bar Counter By Homeroots
Add a beautiful touch to your bar area with our vintage airplane bar. It is made of metal and mango wood colored in black and serves as a mini bar, snack or display area. There is shelf with sufficient space for your wines and also space for stemware. This piece will also catch the attention of every guest in your home and its antique profile makes it an easy point for starting conversations.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 23.5in W x 78in D x 37.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839433080 |
| Product SKU: | 374319 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Aeroplane Bar Counter |
| Black Metal Mango Wood Aeroplane |
| Wood Aeroplane Bar Counter |
| Metal Mango Wood Aeroplane Bar |
| Mango Wood Aeroplane Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a beautiful touch to your bar area with our vintage airplane bar. It is made of metal and mango wood colored in black and serves as a mini bar, snack or display area. There is shelf with sufficient space for your wines and also space for stemware. This piece will also catch the attention of every guest in your home and its antique profile makes it an easy point for starting conversations.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 23.5in W x 78in D x 37.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839433080 |
| Product SKU: | 374319 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Aeroplane Bar Counter |
| Black Metal Mango Wood Aeroplane |
| Wood Aeroplane Bar Counter |
| Metal Mango Wood Aeroplane Bar |
| Mango Wood Aeroplane Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























