
Black Metal Foam Leather Look Barstool By Homeroots
Transform your home into a fun hangout with this set of 2 black metal swivel bar stool set. With a supportive curved back, 360 degree cushioned swivel seats upholstered in black leather-look material and a rounded footrest below, these barstools are not o
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 43.5in W x 43.5in D x 74in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822773773 |
| Product SKU: | 332786 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Foam Leather Look Barstool |
| 43 43 74 Black Metal |
| 74 Black Metal Foam Leather |
| Foam Leather Look Barstool |
| Leather Look Barstool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Black Metal Foam Leather Look Barstool By Homeroots
Transform your home into a fun hangout with this set of 2 black metal swivel bar stool set. With a supportive curved back, 360 degree cushioned swivel seats upholstered in black leather-look material and a rounded footrest below, these barstools are not o
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 43.5in W x 43.5in D x 74in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822773773 |
| Product SKU: | 332786 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Foam Leather Look Barstool |
| 43 43 74 Black Metal |
| 74 Black Metal Foam Leather |
| Foam Leather Look Barstool |
| Leather Look Barstool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform your home into a fun hangout with this set of 2 black metal swivel bar stool set. With a supportive curved back, 360 degree cushioned swivel seats upholstered in black leather-look material and a rounded footrest below, these barstools are not o
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 43.5in W x 43.5in D x 74in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822773773 |
| Product SKU: | 332786 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Foam Leather Look Barstool |
| 43 43 74 Black Metal |
| 74 Black Metal Foam Leather |
| Foam Leather Look Barstool |
| Leather Look Barstool |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























