
Black Metal and Wood Framed Wall Art By Homeroots
This rustic medallion decor is a must-have accent piece for your home. It flaunts a round floral-themed metal design, bordered by a wooden frame. The frame stands out with its natural grain and knot details, which also add texture to your walls.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.75" H x 25.75" W x 1.75" D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321244 |
| Product UPC: | 614486188529 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $99.59
-65%$99.59
$34.86More Images




Black Metal and Wood Framed Wall Art By Homeroots
This rustic medallion decor is a must-have accent piece for your home. It flaunts a round floral-themed metal design, bordered by a wooden frame. The frame stands out with its natural grain and knot details, which also add texture to your walls.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.75" H x 25.75" W x 1.75" D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321244 |
| Product UPC: | 614486188529 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This rustic medallion decor is a must-have accent piece for your home. It flaunts a round floral-themed metal design, bordered by a wooden frame. The frame stands out with its natural grain and knot details, which also add texture to your walls.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.75" H x 25.75" W x 1.75" D |
| Product Color: | Light Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321244 |
| Product UPC: | 614486188529 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























