
Black Metal and Natural Wood Hinged-Top Side Table By Homeroots
Featuring a rustic top made from beautifully finished Indian hardwood, a uniquely designed coffee table that looks fabulous in spaces based on the design styles. It flaunts a hexagonal base that is not only beautiful to look at but is also extremely stable. This is just as functional as it is stylish and the storage area under the hinged top is proof. With stylish visuals and unparalleled functionality, is sure to be the perfect addition to your space
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 19.3in W x 19.3in D x 20.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380665 |
| Product UPC: | 4512822850993 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Natural Wood Hinged Table |
| Black Metal Natural Wood Hinged |
| Natural Wood Hinged Table |
| Wood Hinged Table |
| Black Metal Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $558.35
-65%$558.35
$195.42More Images



Black Metal and Natural Wood Hinged-Top Side Table By Homeroots
Featuring a rustic top made from beautifully finished Indian hardwood, a uniquely designed coffee table that looks fabulous in spaces based on the design styles. It flaunts a hexagonal base that is not only beautiful to look at but is also extremely stable. This is just as functional as it is stylish and the storage area under the hinged top is proof. With stylish visuals and unparalleled functionality, is sure to be the perfect addition to your space
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 19.3in W x 19.3in D x 20.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380665 |
| Product UPC: | 4512822850993 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Natural Wood Hinged Table |
| Black Metal Natural Wood Hinged |
| Natural Wood Hinged Table |
| Wood Hinged Table |
| Black Metal Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring a rustic top made from beautifully finished Indian hardwood, a uniquely designed coffee table that looks fabulous in spaces based on the design styles. It flaunts a hexagonal base that is not only beautiful to look at but is also extremely stable. This is just as functional as it is stylish and the storage area under the hinged top is proof. With stylish visuals and unparalleled functionality, is sure to be the perfect addition to your space
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 19.3in W x 19.3in D x 20.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380665 |
| Product UPC: | 4512822850993 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Natural Wood Hinged Table |
| Black Metal Natural Wood Hinged |
| Natural Wood Hinged Table |
| Wood Hinged Table |
| Black Metal Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























