
Black Licorice Multi Game Table By Homeroots
A complete package indeed, the Black Licorice Multi Game Table is built in with a number of game boards to entertain and spend some good times. Veneered in a black licorice finish this table stands tall on four tapered legs for perfect balance. Crafted from maple and walnut veneers, the top game board can be used for chess or checkers. Flip the inset and you can find a well-executed felt-lined blackjack table. The inset can also be removed to reveal a backgammon board. There are four ashtray shaped compartments which can also be doubled up as cup or coin holders in the four corners of the table. An epitome of perfection and perfect for any get together! 30" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Accent Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Poplar |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Licorice |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389912 |
| Product UPC: | 4512822878232 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Licorice Multi Game Table |
| Licorice Multi Game Table |
| Black Licorice Multi Game |
| Licorice Multi Game |
| Black Licorice Multi |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,092.10
-65%$1,092.10
$382.23More Images





Black Licorice Multi Game Table By Homeroots
A complete package indeed, the Black Licorice Multi Game Table is built in with a number of game boards to entertain and spend some good times. Veneered in a black licorice finish this table stands tall on four tapered legs for perfect balance. Crafted from maple and walnut veneers, the top game board can be used for chess or checkers. Flip the inset and you can find a well-executed felt-lined blackjack table. The inset can also be removed to reveal a backgammon board. There are four ashtray shaped compartments which can also be doubled up as cup or coin holders in the four corners of the table. An epitome of perfection and perfect for any get together! 30" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Accent Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Poplar |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Licorice |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389912 |
| Product UPC: | 4512822878232 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Licorice Multi Game Table |
| Licorice Multi Game Table |
| Black Licorice Multi Game |
| Licorice Multi Game |
| Black Licorice Multi |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A complete package indeed, the Black Licorice Multi Game Table is built in with a number of game boards to entertain and spend some good times. Veneered in a black licorice finish this table stands tall on four tapered legs for perfect balance. Crafted from maple and walnut veneers, the top game board can be used for chess or checkers. Flip the inset and you can find a well-executed felt-lined blackjack table. The inset can also be removed to reveal a backgammon board. There are four ashtray shaped compartments which can also be doubled up as cup or coin holders in the four corners of the table. An epitome of perfection and perfect for any get together! 30" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Accent Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Poplar |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Licorice |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389912 |
| Product UPC: | 4512822878232 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Licorice Multi Game Table |
| Licorice Multi Game Table |
| Black Licorice Multi Game |
| Licorice Multi Game |
| Black Licorice Multi |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























