
Black Leather Seat Accent Chair with Gold Metal Frame By Homeroots
Black Leather Seat Accent Chair with Gold Metal Frame |A stylish arm chair with leather seating and a metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 32.28in W x 28.34in D x 29.52in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380629 |
| Product UPC: | 4512822716091 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Seat Accent Chair Gold |
| Black Leather Seat Accent Chair |
| Accent Chair Gold Metal Frame |
| Seat Accent Chair Gold Metal |
| Seat Accent Chair Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,817.60
-65%$1,817.60
$636.16More Images



Black Leather Seat Accent Chair with Gold Metal Frame By Homeroots
Black Leather Seat Accent Chair with Gold Metal Frame |A stylish arm chair with leather seating and a metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 32.28in W x 28.34in D x 29.52in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380629 |
| Product UPC: | 4512822716091 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Seat Accent Chair Gold |
| Black Leather Seat Accent Chair |
| Accent Chair Gold Metal Frame |
| Seat Accent Chair Gold Metal |
| Seat Accent Chair Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Black Leather Seat Accent Chair with Gold Metal Frame |A stylish arm chair with leather seating and a metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 32.28in W x 28.34in D x 29.52in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380629 |
| Product UPC: | 4512822716091 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Seat Accent Chair Gold |
| Black Leather Seat Accent Chair |
| Accent Chair Gold Metal Frame |
| Seat Accent Chair Gold Metal |
| Seat Accent Chair Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























