
Black Leather Seat Accent Chair with Brass Frame By Homeroots
Black Leather Seat Accent Chair with Brass Frame|A stylish accent chair that flaunts leather seating braced by a sturdy, powder-coated metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 23.75in W x 23in D x 33in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380619 |
| Product UPC: | 4512822715995 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Seat Accent Chair Brass |
| Seat Accent Chair Brass Frame |
| Black Leather Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Brass |
| Accent Chair Brass Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,017.05
-65%$1,017.05
$355.97More Images





Black Leather Seat Accent Chair with Brass Frame By Homeroots
Black Leather Seat Accent Chair with Brass Frame|A stylish accent chair that flaunts leather seating braced by a sturdy, powder-coated metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 23.75in W x 23in D x 33in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380619 |
| Product UPC: | 4512822715995 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Seat Accent Chair Brass |
| Seat Accent Chair Brass Frame |
| Black Leather Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Brass |
| Accent Chair Brass Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Black Leather Seat Accent Chair with Brass Frame|A stylish accent chair that flaunts leather seating braced by a sturdy, powder-coated metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 23.75in W x 23in D x 33in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380619 |
| Product UPC: | 4512822715995 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Seat Accent Chair Brass |
| Seat Accent Chair Brass Frame |
| Black Leather Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Brass |
| Accent Chair Brass Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























