
Black Leather Cushion Seat Accent Chair with Solid Iron Base By Homeroots
An upscale slipper chair that dons a perfectly padded, top-grain leather seat for an unsurpassed lounging experience.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33.5in W x 28in D x 27in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380649 |
| Product UPC: | 4512822716299 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Seat Accent Chair Solid Iron |
| Black Leather Cushion Seat |
| Accent Chair Solid Iron Base |
| Leather Cushion Seat Accent Chair |
| Accent Chair Solid Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,629.61
-65%$1,629.61
$570.36More Images






Black Leather Cushion Seat Accent Chair with Solid Iron Base By Homeroots
An upscale slipper chair that dons a perfectly padded, top-grain leather seat for an unsurpassed lounging experience.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33.5in W x 28in D x 27in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380649 |
| Product UPC: | 4512822716299 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Seat Accent Chair Solid Iron |
| Black Leather Cushion Seat |
| Accent Chair Solid Iron Base |
| Leather Cushion Seat Accent Chair |
| Accent Chair Solid Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An upscale slipper chair that dons a perfectly padded, top-grain leather seat for an unsurpassed lounging experience.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 33.5in W x 28in D x 27in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380649 |
| Product UPC: | 4512822716299 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Seat Accent Chair Solid Iron |
| Black Leather Cushion Seat |
| Accent Chair Solid Iron Base |
| Leather Cushion Seat Accent Chair |
| Accent Chair Solid Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























