
Black Leather Accent Chair with Wrapped Ash Wood Frame By Homeroots
Black Leather Accent Chair with Wrapped Ash Wood Frame |A classic-looking chair with a sturdy iron base and posh, tufted leather seating.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 28.25in W x 26.5in D x 31in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380623 |
| Product UPC: | 4512822716039 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Leather Accent Chair |
| Accent Chair Wrapped Ash Wood |
| Leather Accent Chair Wrapped Ash |
| Black Leather Accent Chair Wrapped |
| Chair Wrapped Ash Wood Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,584.13
-65%$1,584.13
$554.45More Images






Black Leather Accent Chair with Wrapped Ash Wood Frame By Homeroots
Black Leather Accent Chair with Wrapped Ash Wood Frame |A classic-looking chair with a sturdy iron base and posh, tufted leather seating.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 28.25in W x 26.5in D x 31in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380623 |
| Product UPC: | 4512822716039 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Leather Accent Chair |
| Accent Chair Wrapped Ash Wood |
| Leather Accent Chair Wrapped Ash |
| Black Leather Accent Chair Wrapped |
| Chair Wrapped Ash Wood Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Black Leather Accent Chair with Wrapped Ash Wood Frame |A classic-looking chair with a sturdy iron base and posh, tufted leather seating.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 28.25in W x 26.5in D x 31in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380623 |
| Product UPC: | 4512822716039 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Leather Accent Chair |
| Accent Chair Wrapped Ash Wood |
| Leather Accent Chair Wrapped Ash |
| Black Leather Accent Chair Wrapped |
| Chair Wrapped Ash Wood Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























