
Black Lab Winter Snow Wall Art By Homeroots
Rustic, festive, and decorative, the Black Lab Winter Snow Wall Art is a perfect look for the holiday and winter season. This distressed genuine wood panel has a bold Black Lab on a green back ground with the seasonal phrase, "Let it Snow". A fun and festive way to decorate for the holiday season. This vintage looking piece can be used indoors or in a covered outdoor area. 26" x 15" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 26" H x 15" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401544 |
| Product UPC: | 808230098596 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $82.86
-65%$82.86
$29.00More Images

Black Lab Winter Snow Wall Art By Homeroots
Rustic, festive, and decorative, the Black Lab Winter Snow Wall Art is a perfect look for the holiday and winter season. This distressed genuine wood panel has a bold Black Lab on a green back ground with the seasonal phrase, "Let it Snow". A fun and festive way to decorate for the holiday season. This vintage looking piece can be used indoors or in a covered outdoor area. 26" x 15" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 26" H x 15" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401544 |
| Product UPC: | 808230098596 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rustic, festive, and decorative, the Black Lab Winter Snow Wall Art is a perfect look for the holiday and winter season. This distressed genuine wood panel has a bold Black Lab on a green back ground with the seasonal phrase, "Let it Snow". A fun and festive way to decorate for the holiday season. This vintage looking piece can be used indoors or in a covered outdoor area. 26" x 15" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 26" H x 15" W x 2" D |
| Product Color: | Black |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401544 |
| Product UPC: | 808230098596 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























